Jsme malá chovatelská stanice se dvěmi fenkami velkého švýcarského salašnického psa - Valley of the Sun from Swiss Star, které říkáme Sunny(2009), a její dcerou z prvního vrhu Aishou (2013).

Po dvaceti letech života v Praze jsem se vrátila do rodného domu na vesnici a konečně si mohla zase pořídit psa. Při hledání vhodného plemene jsme objevili příbuzného "berňáka", který byl původně v našem hledáčku, velkého švýcarského salašnického psa a bylo jasno.

Zamluvili jsme si štěňátko, fenku z plánovaného krytí, v CHS from Swiss Star. Bohužel díky matce přírodě (opožděnému hárání budoucí maminky) jsme si  naše očekávané štěňátko Sunny přivezli domů o 2 měsíce později oproti plánu a 14 dní před narozením našich dvojčat. 

Bylo toho najednou hodně, ale zvládli jsme to. Chodily jsme na procházky, já, pes, starší dcerka a dvojčecí kočátek, po vsi i po okolních polních cestách.

Sunny vyrostla v krásnou psí slečnu, prošli jsme svodem i bonitací, byli jsme na několika výstavách. Sunny dovádí na zahradě, miluje dlouhé procházy po okolí, prohání naše tři kocoury a velmi dobře hlídá dům.

V roce 2013 měla Sunny první štěňátka, nechali jsme si Aishu. Ale nevím, možná jsme ji měli dát někomu,kdo žije na horách, neboť Aisha je skrytý kamzík a museli jsme již navyšovat plot. Tvoří s mámou nerozlučnou dvojici a hlídají spolu zodpovědně náš dům i zahradu.  

V roce 2015 měla Sunny druhá štěňátka - vrh B.

Je rok 2016 a Aisha se stala maminkou 10 krásných štěňátek.

Našim cílem je dávat štěňátka do rodin,kde je budou mít rádi,budou se jim věnovat a nechají je sdílet společný spostor, což velcí švýcači potřebují. Za to získají oddaného společníka a rodinného hlídače.

Naše stránky jsou určené všem milovníkům plemene VŠSP a případným zájemcům o štěnátka.